Kocaeli Petek Temizleme

Petek Temizleme Faydaları Nelerdir ?

 Profesyonelce yapılan tesisat ve petek temizliği bazı kullanım alanlarında %20 ile %30’a kadar tasarruf sağlamaktadır.

Kalorifer peteklerinin tıkanmasına neden olan tortu ve kireçler ve kromlar, petek temizleme makinası sisteme bağlanır ve temizlenir suyun bütün peteklere ulaşması sağlanır.

Temizliği yapılmayan petekler daha fazla enerji harcar ve bizi daha az ısıtır ve ev ve iş yerinizde kullanmış olduğunuz kombiye de zarar verir. Oysa temizlenen petekler gereksiz enerji kullanımının önüne geçer ve daha iyi ısınmayı sağlar.

Peteklerin ve tesisatın içi tamamen temizleneceği için daha sağlıklı çalışır ve ömrü uzar.

 Petek temizliği fiyatlarını dert etmeyin ve en uygun fiyata petek temizliğini bizlere yaptırın ve kışı sıcak bir şekilde geçirin.

Petek temizliği nasıl yapılmaktadır?


Petek temizliği için çağırdığınız bazı tesisatçıların yapacağı şey peteklerin içerisindeki kirli suyu boşaltmaktır. Daha sonra bazı tesisatçılar isterlerse eğer petekler içerisine petek temizliği için çeşitli kimyasallar döker ve peteği bu şekilde bırakırlar. Dökülen bu kimyasal ise içeride bırakıldığı için ve petek içerisinde var olan atıklarda temizlenmediği için bu ilacın hiçbir faydası olmayacaktır. Petek yine aynı şekilde ısınmamaya ve ısıtmamaya devam edecektir. Ama aslında yapılması gereken ise peteğin içerisine gerçekten petek temizleyicisi olan kimyasal dökülmelidir. Bu temizleyici döküldükten sonra 20 25 dakika gibi bir süre beklenir. Bu bekleme sırasında asidik özelliği olan temizleyici petek içerisinde var olan tabaka haline gelmiş atıkları çözmeye başlar. Atıklar çözüldükten sonra ise peteklerin içerisi yıkanır. Bu yıkama işlemi sonrasında peteklerin daha dayanıklı olması, uzun süre kirlenmemesi ve atıkların tabaka oluşturmaması için koruyucu kimyasal dökülür. İşte bütün bu işlemler sonrasında petekler gerçekten ve tamamen temizlenmiş olur. Yapılacak olan bu işlem yaklaşık olarak 2 3 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sırasında peteğin sökülüp tekrar takılmasına ise kesinlikle gerek yoktur. Kullanılan aletler yardımıyla petek olduğu yerde kalır ve içinin temizliği bu şekilde yapılır.
Bugün: 1 kez, Toplam: 25 kez ziyaret edildi.